Těší nás váš zájem o možnost získání ŘO na motocykl právě v naší autoškole. V dnešní době je výcvik na motocyklové skupiny hodně odlišný v různých autoškolách. Proto jen pár vět o tom, jak to chodí u nás. Motorky nás hodně baví a proto se snažíme nabídnout jen to nejlepší a předávat zkušenosti nováčkům. Jezdíme na moderních motocyklech, všechny naše stroje mají ABS, což výrazně zvyšuje právě vaši bezpečnost při výcviku. Od sezóny 2019 v rámci ještě většího zvýšení bezpečnosti jezdíme v japonských airbagových vestách hit-air a pro všechny případy je každý žadatel o jakoukoli skupinu A ještě úrazově připojištěn v rámci ceny kurzovného. Airbagové vesty si u nás naši žáci mohou i zakoupit a to se slevou z běžných cen! Na žádné naši motorce nenajdete druhé ovládání, jak tomu bylo dříve. Zastáváme názor, že jízda ve dvou je ztráta času, motorka je daleko hůře ovladatelná a proto se spíše věnujeme zvládnutí motorky na cvičišti a teprve potom plynule do provozu. Úplní začátečníci na silnici (skupina AM a A1) začínají na travnatém cvičišti, kde je riziko úrazu sníženo na minimum. Zkrátka ke každému žadateli je přistupováno individuálně podle jeho dovedností a výcvik se těmto schopnostem přizpůsobí. V drtivé většině případů žadatelům u nás stačí zákonem určený minimální počet jízd, což je 13 vyučovacích hodin. Po zkouškách budete schopni zvládat i náročnější úkony a o to v dnešním provozu jde. Od sezóny 2019 používáme k výcviku i specifickou motorku, lehkou trialovou španělku Sherco, která by žadatele měla naučit perfektní práci se spojkou a neméně důležitou práci s tělem. Těšíme se na Vás 🙂

Skupina A - Motocykly nad 35 kW

Předpoklady:

Věk 24 let v den závěrečných zkoušek. Nebo 20 let, pokud žadatel rozšiřuje po dvouleté praxi ze skupiny A2.
Zdravotní způsobilost.

Výcvik:

Praktická jízda 13 hod.
Zdravotní příprava 4 hod.
Praktická údržba 1 hod.
+ Teorie

Rozšíření:

Při rozšíření ze skupiny A1 pouze 7 hodin jízdy, 2 hodiny zdravotní přípravy a 1 hodina praktické údržby nebo pokud je žadatel držitelem skupiny A2 více než 2 roky, lze rozšířit pouze zkouškou z jízdy.

Skupina A2 - Motocykly do 35 kW

Předpoklady:

Věk 18 let v den závěrečných zkoušek.
Zdravotní způsobilost.

Výcvik:

Praktická jízda 13 hod.
Zdravotní příprava 4 hod.
Praktická údržba 1 hod.
+ Teorie

Rozšíření:

Při rozšíření ze skupiny A1 pouze 7 hodin jízdy, 2 hodiny zdravotní přípravy a 1 hodina praktické údržby nebo pokud je žadatel držitelem skupiny A1 více než 2 roky, lze rozšířit pouze zkouškou z jízdy.

Skupina A1 - Motocykly do 125 ccm a do 11kW

Předpoklady:

Věk 16 let v den závěrečných zkoušek.
Zdravotní způsobilost.

Výcvik:

Praktická jízda 13 hod.
Zdravotní příprava 4 hod.
Praktická údržba 1 hod.
+ Teorie

Nabízíme i možnost udělat skupinu A1 na skútru. Při této variantě by byl ŘP průkaz omezen na řízení vozidel pouze s automatickou převodovkou.

Skupina AM - Mopedy a malé motocykly do 45 km/h

Předpoklady:

Věk 15 let v den závěrečných zkoušek.
Zdravotní způsobilost.

Výcvik:

Praktická jízda 13 hod.
Zdravotní příprava 4 hod.
Praktická údržba 1 hod.
+ Teorie

K výcviku všech skupin motocyklů používáme jako doplněk výcviku lehkou šlapačku Sherco. Je to perfektní nástroj k osvojení práce se spojkou a práce s tělem, což využijete při pomalých úkonech na cvičišti i na velkých motorkách 🙂